top of page

Alican Özcan'ın Rêverie adlı enstrümantal çalışması 18 Ocak'ta!

Alican Özcan'ın "Rêverie" adlı enstrümantal çalışması bu gece yayında olacak!

Merhaba, piyano ile icra ettiğim klasik eserleri ve ürettiğim besteleri yayınlamaya karar verdiğimi önceden belirtmiştim. Geçtiğimiz aylarda Fransız besteci Erik Satie'nin Gnossienne No.1 ve Gnossienne No.2 adlı eserlerini YouTube üzerinden yayınladım.


Bu gece (18 Ocak) ise bir film müziği edası ile üretip kaydettiğim ilk eserim "Rêverie" yayında olacak. Bunun için çok heyecanlıyım. Biliyorsunuz ki, bu benim için de yeni bir tür. Müzik yolculuğuma Pop, Alternatif janrasında başlamıştım, herhangi bir değişiklik yok. Sadece Klasik, Enstrümantal janrasında da eserler üreteceğim.


Daha önceden yayınladığım şarkılarım "Ali Özcan" olarak dijital platformlarda bulunuyor. Fakat Klasik, Enstrümantal janrasında ürettiğim eserlerimin, Pop şarkılarım ile karışmasını istemediğimden dolayı dijital platformlarda "Alican Özcan" adı ile yer alacak.


Rêverie'in şuan için bir müzik videosu yok.


Gelelim Rêverie'in anlamına; Rêverie Fransızca'da hayal anlamına geliyor.

"Hayal" kelimesi çok hafife alınır bir kelime değil çünkü hayatımızın her günü belki her saati belki her dakikası gerçekleşmesini çok istediğimiz hayaller kuruyoruz. İtalyan Rivierası'nın engebeli sahillerinden oluşan Cinque Terre'de bir tatil yapmayı düşlüyor veya Amalfi'de bir akşam yemeği ile günü batırdığınızı hayal ediyor olabilirsiniz.


Eserde ise; hayali kurarken, kurduğum hayalin gerçekleştiği Ân'da yaşadığım mutluluğu, gitmek istediğim yere gittiğimde attığım ilk adımları, "o Ân ile ilk karşılaşmayı" anlatıyorum.

Benim için anlamı çok büyük olan ilk eserim Rêverie'yi umarım çok beğenir, sıkça dinler ve sevdikleriniz ile paylaşırsınız.Hayalleri kurduğumuz Ân'lar, o hayalleri gerçekleştirdiğimiz Ân'lara dönüşsün.

"Rêverie" hayatınızdaki önemli Ân'larınızda sizinle olsun.34 görüntüleme0 yorum
bottom of page